هنر

کلاس هنر

مربی : پرند رشیدی

 

امروزه چه بخواهیم و چه نخواهیم اطلاعات کودکان‌مان به وسیله‌ی وسایل تکنولوژیک (تلویزیون، اینترنت، موبایل و …) بالا می‌رود ولی آنچه که هم زمان با این اطلاعات رشد نمی‌یابد مهارت‌هاست.

در کلاس هنر، به کودکان زیر سه سال کمک می‌شود تا برخی مهارت‌های لازم برای زندگی‌شان را از طریق هنر، بازی، شعر، کتاب‌خوانی و … در کنار مادر خود تجربه کنند. تلاش می‌کنیم محیطی فراهم کنیم تا درکی از خود، نیازها و توانایی‌هایشان بیابند. در این دوره‌ها تمرکز زیادی بر انجام کارها به صورت گروهی و در ارتباط با همسالان از هر قشر و فرهنگی وجود دارد.

در این کلاس‌ها سعی داریم چیزی را به صورت مستقیم آموزش ندهیم وکودکان به شیوه‌ی انسانگرا و غیر مستقیم زندگی اجتماعی را لمس و دنیای پیرامون خود را کشف کنند. با از میان برداشتن موانع خلاقیت، تلاش می‌کنیم کودکان زیاد تجربه کنند و در مجموع، همه با هم فضایی ایجاد کنیم که به دور از استرس‌های همیشگی، لذتِ خلاق بودن را بچشیم.

نقش مادران در این دوره‌ها فقط همراهی کردن بچه‌ها نیست.

نقش مادران در این دوره‌ها فقط همراهی کردن بچه‌ها نیست. در این دوره‌ها هر مادر با مادرانی آشنا می‌شود که شرایطی نظیر خودش را دارند و با تعامل با آن‌ها هزار نکته‌ی تربیتی یاد می‌گیرد و یاد می‌دهد و از فشارهای این دورانش کاسته می‌شود.

در انتها ، همه تلاش‌مان این است که در کنار کودکان، بیشتر یاد بگیریم و بیشتر کودکی کنیم.

از یاد نبریم که همه کودکان، خلاق و توانا هستند؛ اگر که به خلاقیت‌های آن‌ها مجال بروز دهیم.

کلاس هنر در رده‌های سنی زیر برگزار می‌شود:

۱. گروه سنی ۶ تا ۱۲ ماه، یک ترم ۱۰ جلسه‌ای (یک ساعت در هفته)
۲. گروه سنی ۱۴ تا ۲۴ ماه (یک سال و دو ماه تا دو سال)، دو ترم ۸ جلسه‌ای (یک ساعت در هفته)
۳. گروه سنی ۲۶ تا ۳۶ ماه (دو سال و دو ماه تا سه سال)، دو ترم ۱۲ جلسه‌ای (یک ساعت در هفته)

نکته : کودکان مرزی (کودکان بین ۱۲ تا ۱۴ ماه و ‌۲۴ تا ۲۶ ماه) بهتر است برای آسیب کمتر صبر کنند تا به دوره بعدی سنی برسند و کلاس را بیایند. زیرا قرار دادن این کودکان در گروه سنی کوچکترها، کودک را خسته و بی‌حوصله می‌کند و در گروه سنی بزرگترها عدم اعتماد به نفس و ناتوانی ایجاد می‌کند.