هنر و مهارت ۶ تا ۱۲ ماه

امروزه چه بخواهیم و چه نخواهیم  اطلاعات کودکان‌ از طریقِ تکنولوژی (تلویزیون، اینترنت، تبلت، موبایل و …) بالا می‌رود ولی آن‌چه که احتمالاً در این زندگی مدرنِ شهریِ همراه با آپارتمان‌نشینی و به دور از طبیعت به اندازه‌ی کافی رشد نمی‌یابد یا ضعیف است، برخی از مهارت‌ها، حواس‌پنجگانه و توانایی کودکان در ارتباط‌گیری و تعاملات است.

در کلاس هنر و مهارت سعی داریم به کودکان زیر سه سال کمک کنیم تا برخی از مهارت‌های لازم برای زندگی که متناسب با سن‌شان طراحی شده است را از طریق هنر‌های تجسمی، موسیقی، بازی، حرکت، شعر و کتاب‌خوانی  و … در کنار مادر خود، در آرامش و امنیت تجربه کنند تا درک بهتری از خود، نیازها، احساسات و توانایی‌های خود بیابند. به طور کلی در این کلاس‌ها تلاش داریم:

  • بیش از آن که بخواهیم چیزی به کودکان آموزش دهیم، فضایی برای تجربه و آزمون و خطا فراهم کنیم.
  • فرصتِ بودن کودکان در کنار هم و ارتباط‌گیری با همسالان خود با هر رفتار و فرهنگی را ایجاد کنیم.
  • علاوه بر کارهای فردی، روی فعالیت‌های گروهی و چالش‌های ناشی از آن وقت بگذاریم.
  • به مادران کمک کنیم تا با مادرانی نظیر شرایط خودشان آشنا شوند و گروهی‌های دوستی شکل دهند تا هم کودکان‌ با همسالان خود بیشتر در ارتباط باشند و هم اندکی از فشارهای این دوران با همراهی هم کاسته شود.

در نهایت، تمامی تلاش ما این است که همه در کنار هم حالِ خوبی داشته باشیم و از هم یاد بگیریم.

این کلاس شامل ۸ جلسه و مدت زمان هر جلسه ۶۰ دقیقه است. در این کلاس تمرکز روی فعالیت‌هایی است که حواس پنجگانه‌ی کودک را تحریک می‌کنند. بازی‌های حرکتی و ریتمیک متناسب با این سن، شعرخوانی و قصه‌خوانی از دیگر مواردی است که در این کلاس به آن‌ها می‌پردازیم.